O historii Kortowa w Zespole Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie
13 i 14 lutego 2023 r. mieliśmy wielki zaszczyt zaprezentować uczniom Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie temat historii Kortau na prelekcji oraz wycieczce do starego Kortowa. 
To nie pierwszy raz, kiedy prezentujemy publicznie historię Kortowa. Jak za każdym razem spróbowaliśmy dostosować przekaz do odbiorców i opowiedzieć tę historię inaczej niż zwykle. Tym razem poświęciliśmy więcej uwagi tematowi wykluczenia osób z chorobami i zaburzeniami psychicznymi, zdrowiu psychicznemu oraz dodatkowo opowiedzieliśmy o odpowiedzialności sprawców akcji „eliminacji życia niewartego życia” i pogromu w Kortau. Cieszymy się niezmiernie, ponieważ właśnie te kwestie spotkały się z największą uwagą ze strony naszych słuchaczy. 

Serdecznie dziękujemy Pani Aleksandrze Kaczan z Biblioteki Elektronika za zaproszenie nas do szkoły i pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że takich będzie coraz więcej! 

Gdyby jakiekolwiek placówki edukacyjne były zainteresowane przekazaniem uczniom historii Kortau czy akcji T4, serdecznie zapraszamy do kontaktu (na dole strony)! 

Czytaj dalej

Więcej